Domyślny

Czerwcowy wywiad z dr n. med. Marcinem Tutak w Magazynie „Prestiż”

Zgodnie z zapowiedziami, w najnowszym wydaniu Magazynu "Prestiż" przeczytacie kolejny wywiad z dr n. med. Marcinem Tutak. Tym razem nasz ekspert opowie o tym, na kiedy warto zaplanować skomplikowane zabiegi implantologiczne.

Dla Pacjentów, Sympatyków i Partnerów, którzy nie mają dostępu do papierowej wersji magazynu, a także dla regularnie odwiedzających nasz profil na FB – przesyłamy wersję elektroniczną wywiadu. Miłej lektury!

Przy okazji, dziękujemy za propozycje tematów, jakie powinniśmy według Was poruszać na łamach Magazynu "Prestiż". Zachęcamy do nasyłania kolejnych sugestii. Piszemy dla Was!

Zobacz czerwcowy wywiad z dr n. med. Marcinem Tutak w Magazynie "Prestiż".

Badania

Zespół Aesthetic Dent pod kierownictwem Dr hab. n. med. Katarzyny Sporniak-Tutak bierze udział w wieloośrodkowym programie badawczym skupiającym najbardziej prestiżowe ośrodki naukowe w Szwajcarii, Austrii, USA i Hiszpanii.

 

Aesthetic Dent jest obecnie jedynym ośrodkiem w Polsce prowadzącym badania na tak szeroką skalę w zakresie krótkich implantów. Celem badania jest długofalowa (5,5 roku) ocena funkcjonowania tzw krótkich implantów w trudnych warunkach kostnych. Dzięki zmianie technologii wytwarzania implantów mających na celu zwiększenie powierzchni kontaktu implantu z kością, badamy w naszym gabinecie skuteczność leczenia krótkimi implantami w porównaniu z implantami o standardowych wymiarach.

 

Na podstawie wstępnych rezultatów, spodziewamy się wielu pozytywnych efektów leczenia. Do nich należą: ograniczenie konieczności wykonywania tomografii komputerowej, zmniejszenie napromieniania, ograniczenie i zmniejszenie wykonywania zaawansowanych zabiegów okołoimplantacyjnych takich jak przeszczepy kości czy zabiegi odbudowy kości. Znacznie ulega skróceniu czas leczenia i kosztów z nim związanych. Można je także bezpieczniej stosować u pacjentów obciążonych chorobami ogólnoustrojowymi, które utrudniałyby przebieg zabiegów operacyjnych i gojenia.

 

więcej »