Domyślny

Aesthetic Dent

 

Aesthetic Dent to zespół doskonale współpracujących lekarzy o różnych specjalnościach, pozwalających na jednoczasowe zrealizowanie skomplikowanych procedur stomatologicznych, obejmujących wszystkie gałęzie stomatologii. Każdy pacjent ma możliwość szybkiej diagnostyki i zasięgnięcia konsultacji z dziedziny chirurgii stomatologicznej i szczękowej, protetyki, ortodoncji, endodoncji i stomatologii zachowawczej. Oprócz tradycyjnych dziedzin stomatologii obejmujących leczenie zębów oraz dziąseł, dentyści z Aesthetic Dent specjalizują się w leczeniu implantami zębowymi oraz stomatologią estetyczną.

Lekarze stomatolodzy pracujący w Aesthetic Dent, szczególnie dużą uwagę poświęcają stomatologii estetycznej, która jest obecnie najważniejszą dziedziną stomatologii. Opiera się ona na najnowszych technologiach w odtwarzaniu uzębienia z minimalnym uszkodzeniem własnych zębów. Najchętniej w tym celu wykorzystywane są licówki i wkłady ceramiczne, dzięki którym można uzyskać najlepsze estetyczne efekty leczenia.

W sytuacjach bardziej skomplikowanych stosowane są korony bez metalu, pełnoceramiczne, wykonane z cyrkonu lub emax w systemie PROCERA lub CEREC. Często, w celu wzmocnienia zębów, szczególnie po leczeniu kanałowym (endodontycznym), montowane są do zębów lekkie i elastyczne włókna szklane.

Ubytki w uzębieniu, powstałe w różnym czasie, uzupełniane są implantami zębowymi (wszczepami) Nobel Biocare, Dentsply Sirona. To najlepsza i najwygodniejsza forma leczenia dla wielu pacjentów. Zabezpiecza ona przed dalszą degradacją. Leczenie implantologiczne daje możliwość odtworzenia ubytków, bez narażania pacjentów na niespodziewane wypadnięcie sztucznych zębów z jamy ustnej.

W Aesthetic Dent chętnie leczą się pacjenci z krzywymi zębami, niezależnie od wieku. Leczenie ortodontyczne przeprowadzane jest aparatami stałymi i ruchomymi, w pełni estetycznymi (ceramicznymi) i metalowymi. Istnieje również możliwość założenia aparatów ortodontycznych od wewnętrznej strony. Są one zupełnie niewidoczne dla oka (aparaty Incognito, Invisalign). W sytuacjach, w których problem wad zgryzu dotyczy nie tylko krzywych zębów, ale także wad morfologicznych kości (wady gnatyczne), w Aesthetic Dent przeprowadzane są nawet najbardziej skomplikowane operacje, mające na celu przywrócenie właściwych proporcji twarzy.

Działem tym, czyli ortognatyką i ortodoncją kieruje dr hab. n. med. Katarzyna Sporniak-Tutak i dr n. med. Magdalena Miedzik. Wszystkie zabiegi oraz prowadzenie ortodontyczne pacjentów przed i po zabiegu, łącznie z operacjami przeprowadzane są na miejscu, w klinice na Niedziałkowskiego 47 w Szczecinie.

Skuteczne leczenie jest priorytetem dla zespołu Aesthetic Dent. Każdy z lekarzy dba o najmniejsze szczegóły leczenia już od kilkunastu lat. Czas poświęcony pracy i nauce zaprocentował doskonałymi wynikami leczenia, które przełożyły się na zadowolenie pacjentów i uznanie wśród kolegów w kraju i zagranicą.

 

                  

Badania

Zespół Aesthetic Dent pod kierownictwem Dr hab. n. med. Katarzyny Sporniak-Tutak bierze udział w wieloośrodkowym programie badawczym skupiającym najbardziej prestiżowe ośrodki naukowe w Szwajcarii, Austrii, USA i Hiszpanii.

 

Aesthetic Dent jest obecnie jedynym ośrodkiem w Polsce prowadzącym badania na tak szeroką skalę w zakresie krótkich implantów. Celem badania jest długofalowa (5,5 roku) ocena funkcjonowania tzw krótkich implantów w trudnych warunkach kostnych. Dzięki zmianie technologii wytwarzania implantów mających na celu zwiększenie powierzchni kontaktu implantu z kością, badamy w naszym gabinecie skuteczność leczenia krótkimi implantami w porównaniu z implantami o standardowych wymiarach.

 

Na podstawie wstępnych rezultatów, spodziewamy się wielu pozytywnych efektów leczenia. Do nich należą: ograniczenie konieczności wykonywania tomografii komputerowej, zmniejszenie napromieniania, ograniczenie i zmniejszenie wykonywania zaawansowanych zabiegów okołoimplantacyjnych takich jak przeszczepy kości czy zabiegi odbudowy kości. Znacznie ulega skróceniu czas leczenia i kosztów z nim związanych. Można je także bezpieczniej stosować u pacjentów obciążonych chorobami ogólnoustrojowymi, które utrudniałyby przebieg zabiegów operacyjnych i gojenia.

 

więcej »