Domyślny

Relacja po koncercie

Za nami czwarty Koncert Charytatywny zorganizowany przez dwie wspierające się organizacje non-profit: Rotary Club Szczecin Center oraz Stowarzyszenie SztukaTak! Tym razem gościliśmy wokalistę jazzowego, skrzypka, pianistę, gitarzystę, kompozytora oraz poetę w jednym – Stanisława Sojkę z repertuarem Stanisław Soyka TRIO.

Po koncercie odbyła się licytacja zdjęć wykonanych przez artystów ze Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego, przedstawiające urocze zakątki Szczecina. Wszyscy przybyli goście mogli także wziąć udział w licytowaniu pamiątkowych koszulek z autografami takich gwiazd sportu jak Monika Pyrek, Robert Lewandowski i Ania Lewandowska. Niewątpliwą atrakcją tej licytacji była także pamiątkowa koszulka z autografem Stanisława Sojki projektu Katarzyny Hubińskiej.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 230 osób. Dochód z koncertu, który tym razem wyniósł ponad 20 000 złotych przeznaczony zostanie na ufundowanie skrzypiec dla uzdolnionej muzycznie Weroniki Ciesielskiej oraz zakup butów na zimę i obiadów dla potrzebujących dzieci ze szczecińskich szkół podstawowych.

Ponieważ Klinika Aesthetic Dent była jednym ze sponsorów wydarzenia, cieszy nas że tak wiele osób zdecydowało się kupić cegiełkę w postaci biletu i tym samym wesprzeć tę wspaniałą inicjatywę. Tymczasem, załączamy krótką fotorelację z wydarzenia. Autorem zdjęć jest Pan Tomasz Seidler ze Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego.

 

 

 

 

 

 

Badania

Zespół Aesthetic Dent pod kierownictwem Dr hab. n. med. Katarzyny Sporniak-Tutak bierze udział w wieloośrodkowym programie badawczym skupiającym najbardziej prestiżowe ośrodki naukowe w Szwajcarii, Austrii, USA i Hiszpanii.

 

Aesthetic Dent jest obecnie jedynym ośrodkiem w Polsce prowadzącym badania na tak szeroką skalę w zakresie krótkich implantów. Celem badania jest długofalowa (5,5 roku) ocena funkcjonowania tzw krótkich implantów w trudnych warunkach kostnych. Dzięki zmianie technologii wytwarzania implantów mających na celu zwiększenie powierzchni kontaktu implantu z kością, badamy w naszym gabinecie skuteczność leczenia krótkimi implantami w porównaniu z implantami o standardowych wymiarach.

 

Na podstawie wstępnych rezultatów, spodziewamy się wielu pozytywnych efektów leczenia. Do nich należą: ograniczenie konieczności wykonywania tomografii komputerowej, zmniejszenie napromieniania, ograniczenie i zmniejszenie wykonywania zaawansowanych zabiegów okołoimplantacyjnych takich jak przeszczepy kości czy zabiegi odbudowy kości. Znacznie ulega skróceniu czas leczenia i kosztów z nim związanych. Można je także bezpieczniej stosować u pacjentów obciążonych chorobami ogólnoustrojowymi, które utrudniałyby przebieg zabiegów operacyjnych i gojenia.

 

więcej »